Срочно, даю 25

Баллов!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Друкарка за певний час мала надрукувати 180 сторінок. Проте вона виконала роботу на 5 год. раніше строку, оскільки друкувала щогодини на 3 сторінки більше, ніж планувала. Скільки сторінок вона друкувала щогодини?

Ответы на вопрос

Отвечает Дудина Раиса.

Ответ:

Нехай план становить x сторінок щогодини, а час роботи  по плану - y. Тоді фактично друкарка працювала зі швидкістю (x+3) сторінок за годину  і витрачений час становить (y-5) годин. Можна скласти систему рівнянь:

x·y=180

(x+3)·(y-5)=180 Із першого рівняння виразимо y через x, підставимо у друге і відкриємо дужки.

y=180/x

xy+3y-5x-15=180, 180+3·(180/x)-5x-15-180=0

(540-5x²-15x)/x=0 ⇔ (x²+3x-108)/x=0

Знайдемо корені рівняння x²+3x-108=0. D=9-4·(-108)=441

x₁=(-3-21)/2=-12, x₂=(-3+21)/2=9

Нас цікавить тільки плюсова відповідь, тобто швидкість друкування згідно плану становить 9 сторінок на годину, а час на всю роботу 180/9=20 год.

По факту друкарка працювала зі швидкістю 9+3=12 сторінок на годину і витратила часу 20-5=15 годин.