Чисельник звычайного дробу на 5 менший вид його займенника . Якщо чисельник цього дробу зменшити на

3 , а знаменит збильшити на 4, то отпираний дриб буде на 1/3 менший вид данного . Знайдить данный дриб

Ответы на вопрос

Отвечает Буянтуева Арина.

Ответ:

\frac{7}{12} or \frac{0}{5}

Объяснение:

Составим уравнение:

\frac{x-5}{x} =\frac{x-8}{x+4}+\frac{1}{3}

Умножим на 3:

\frac{3x-15}{x} =\frac{3x-24}{x+4} +1

Умножим на: х*(х+4)

(3х-15)(х+4)=х(3х-24)+х(х+4)

3х²-3х-60=3х²-24х+х²+4х

-х²-3х+20х-60=0

х²-17х+60=0

По теореме Виета:

17=x_{1}+ x_{2}

60=x_{1} *x_{2}

x_{1}=12

x_{2}=5

ТОГДА ДРОБЬ:

\frac{7}{12}  or  \frac{0}{5}