25 балов! Хелп ми плиз ⠀ Швидкість легкового автомобіля на 30 км/год більша за швидкість

вантажного, тому 180 км він проїжджає на 1 год швидше, ніж вантажний автомобіль. Знайдіть швидкість кожного автомобіля

Ответы на вопрос

Отвечает Волобоева Люсик.

Пояснення:

Нехай швидкість вантажного автомобіля - х.        ⇒

Швидкість легкового автомобіля - х+30.

\frac{180}{x}-\frac{180}{x+30}  =1\\180*(x+30)-180*x=1*x*(x+30)\\180x+5400-180x=x^{2} +30x\\x^{2} +30x-5400=0\\D=22500;\sqrt{D}=150\\x_{1}=60;x_{2}  \neq  -90.\\60+30=90.

Відповідь: швидкість вантажного автомобіля 60км/год,

            швидкість легкового автомобіля 90 км/год.