Добуток двох натуральних чисел,одне з яких на 5 меньше,ніж друге,дорівнює 126.Знайти ці числа?


Ответы на вопрос

Отвечает Александрова Юлия.

Відповідь:

Нехай одне число X , тоді друге X - 5 . За умовою, їх добуток дорівнює 126. Складаємо рівняння

x * (x - 5) = 126

x² - 5x - 126 = 0

Розв'яжемо квадратне рівняння

D = 5² - 4 * 1 * (- 126) = 25 + 504 = 529 = 23²

х1= 5+23 /2=14

х2=5-23 /2=-18

x = - 18 - не підходить, оскільки числа повинні бути натуральними.

Значить x = 14 - це одне число, а 14 - 5 = 9 - друге число.

Перевіряємо:

14 × 9 = 126

Пояснення:

Якщо підійшло, то чекаю подяки, оцінки, відзнаки "Краща відповідь"