За 7 кг апельсинів і 4 кг лимонів заплатили 68 грн. Скільки коштує 1 кг апельсинів і скільки 1 кг

лимонів, якщо 5 кг апельсинів дорожчі за 2 кг лимонів на 17 грн.?

Ответы на вопрос

Отвечает Курченко Настя.

Ответ:

6 грн,  6,5 грн.

Объяснение:

Апельсини - а, лимони - л.

Маємо систему рівнянь:

7а+4л=68

5а-2л=17  застосуємо метод додавання

7а+4л=68

5а-2л=17 (помножимо на 2)

7а+4л=68

10а-4л=34

17а  =  102;  а=6

Кілограм апельсинів коштує 6 грн, кілограм лимонів коштує

7*6+4л=68;  42+4л=68;  4л=26;  л=6,5 грн.