Знайти суму перших 4 членів геометричної прогресії, якщо b1 = -0,3 і знаменник дорівнює 3


Ответы на вопрос

Отвечает Бакуменко Алена.

Дано: b₁=-0,3; q=3; n=4.

Найти: S₄

Формула суммы первых n членов геометрической прогрессии:  \displaystyle S_n =  \frac{b_1(q^{n}  - 1)}{q - 1} .

 \displaystyle S_4 =  \frac{ -0,3 \cdot (3^{4}  - 1)}{3 - 1}  =  \frac{ -0,3 \cdot (81 - 1) }{2}  \\  =  \frac{ -0,3 \cdot 80 }{2}  =  - 0,3 \cdot 40 =  - 12

Ответ: S₄=-12.