( 2 бали ) Знайти суму п’яти перших членів геометричної прогресії (b n) , якщо b 5 =16, b 8 =1024.


Ответы на вопрос

Отвечает Пасечник Виталий.

Ответ:

21 \frac{1}{3} (21 ціла, одна третя)

Объяснение:

S₅=\frac{{b_{1} }(q^{5}-1)}{q-1}

\left \{ {{b_{5} =b_{1}q^{4}} \atop {b_{8} =b_{1}q^{7}  }} \right.

\left \{ {{b_{1}q^{4}}=16} \atop b_{1}q^{7}  }}=1024 \right.

\frac{b_{1}q^{7}}{b_{1}q^{4}} = \frac{1024}{16}

q³=64

q=4

Підставляємо q у перше рівняння:

b₁4⁴=16

b₁=\frac{16}{256} =\frac{1}{16}

S₅=\frac{1}{16} ° (4⁵-1) ° \frac{1}{3}= \frac{64}{3}=21\frac{1}{3}