відстань між містами А і В дорівнює 230 км міста а до міста в виїхав автобус а через одну годину

назустріч йому з міста легковий автомобіль який проїхав 90 км зустрів автобус Знайди швидкість автомобіля якщо вона на 20 км/год більша від швидкості автобуса (СРОЧНО) ​

Ответы на вопрос

Отвечает Мусин Артур.

Відповідь:

90 км/год

Пояснення: Нехай швидкість автобуса х км/год, тоді швидкість автомобіля х+20 км/год. Автомобіль пробув у дорозі на 1 годину менше і проїхав 90 км,  автобус проїхав 230=90=140 км. Маємо рівняння:

140/х - 90/(х+20) = 1

140х+2800-90х-х²-20х=0

х²-48х-280=0

За теоремою Вієта х=-40 (не підходить)  х= 70.

Швидкість автобуса 70 км, швидкість автомобіля 70+20=90 км/год.