Знайти власну швидкість катера, якщо він проплив 45 км за течією і 7 км проти течії, витративши на

весь шлях 3 год. Швидкість течії 2 км/год.​

Ответы на вопрос

Отвечает Зінчук Саша.

Объяснение:

Нехай швидкість катера х км/год, тоді швидкість катера за течією х+2 км/год, проти течії х-2 км/год. Маємо рівняння:

45/(х+2) + 7/(х-2) = 3

45(х-2)+7(х+2)-3х²+12=0

45х-90+7х+14-3х²+12=0

3х²-52х+64=0

a=3 b= (-52) c=64

D= b^2-4ac=2704-768=1936

√D=44

x1,2= - b±√D/2a

x1= 52-44/6= 1,3 (не підходе за умовою задачі)

х2=52+44/6=16

Відповідь: швидкість катера 16км/год

(где икс и цифра справа, цифра должна быть маленькой, типа номер икса