Знайти номера від'ємних членів арифметичної прогресії-13,8; -12,4 ... . Чому дорівнює перший

додатний член цієї прогресії ?​

Ответы на вопрос

Отвечает Майоров Олег.

Пояснення:

-13,8; -12,4; ...

a₁=-13,8    a₂=-12,4

d=a₂-a₁

d=-12,4-(-13,8)=1,4

d=1,4.

an=a₁+(n-1)d

-13,8+(n-1)*1,4<0

-13,8+1,4n-1,4<0

-15,2+1,4n<0

1,4n<15,2  |÷1,4

n<10,86    ⇒

a₁₁=-13,8+10*1,4=-13,8+14=0,2.

Відповідь: a₁₁=0,2.