Розв'яжіть рівняння (x^3)+2x=sinx


Ответы на вопрос

Отвечает Талантов Баяс.

x^3+2x=\sin x

Перший корінь одразу видно: це 0 (бо \sin 0=0).

Доведемо, що інших коренів немає. Щоб їх не було, функція f(x)=x^3+2x має рости (або спадати — тут це неважливо, бо обидві функції непарні) швидше, ніж функція g(x)=\sin x на всій області визначення (тобто її похідна має бути більшою) Знайдемо похідні обох функцій:

f'(x)=3x^2+2\\g'(x)=\cos x

Доведемо, що \forall x: f'(x) > g'(x), тобто 3x^2+2> \cos x. Це випливає з того, що \cos x \leqslant 1 (за означенням косинуса), а 3x^2+2>1 (доведемо це):

3x^2+2>1\\3x^2>-1\\x^2>-\dfrac{1}{3}

Квадрат виразу не може бути від'ємним на множині дійсних чисел, тому нерівність доведено.

Відповідь: x=0.