Моторний човен пройшов 6 км проти течії і 8 км за течією, витративши на весь шлях 1 год. Яка

швидкість човна у стоячій воді, якщо швидкість течії річки становить 2 км/год.

Ответы на вопрос

Отвечает Васильева Лида.

Ответ: нехай х - швидкість човна, тоді х+2 - швидкість човна за течією, х-2 - швидкість човна проти течії. 6/х-2+8/х+2=1

6х+12+8х-16/ х^2- 4=1 /* х^2-4 множимо обидві частини

х^2-4=14х-4

х^2-14х=0

х(х-14)=0

х=0, не відповідає умові задачи

х=14

Відповідь: 14 км/год є в власною швидкістью човна та його швидкістью у стоячої воді.

Объяснение: