Сума квадратів коренів рівняння 4х2-ах-5=0 дорівнює 11/4.Знайдіть значення а.


Ответы на вопрос

Отвечает Якубенко Никита.

Решение задания прилагаю


Отвечает Ялынко Ксюша.

4x² - ax - 5 = 0

По теореме Виета

х₁+х₂ = а/4

х₁·х₂ = - 5/4

х²₁ + х²₂ = (х₁ + х₂)² - 2х₁·х₂

(11/4) = (a/4)²-2·(-5/4)

1/4 = a^2/16

a = ±2