Запишіть у вигляді многочлена: а) (а2 + 3)(а2 – 3); в) (6 – 5zt)(6 + 5zt); (3 бали) д) (4х +

3у)(–4х + 3у). Спростіть вираз: б) (5 – 2с)(5 + 2с) – 2с(1 – 2с); в) а2(а2 + 7)(а2 – 7) + 49а2. (3 бали) Спростіть вираз: а) (3 – с)(3 + с)(9 + с2); (3 бали) в) (4х – у)(4х + у)(16х2 + у2). Розв’яжіть рівняння: б) (2 – 3у)(2 + 3у) = (9у – 2)(2 – у).

Ответы на вопрос

Отвечает Маслова Анастасия.

а) (а² + 3)(а² – 3) = а⁴ - 9

в) (6 – 5zt)(6 + 5zt) = 36 - 25z²t²

д) (4х + 3у)(–4х + 3у) = -16х²-12ху+12ху+9у²=9у²-16х²

Спростіть вираз:

б) (5 – 2с)(5 + 2с) – 2с(1 – 2с) = 25-4с²-2с+4с²=25-2с

в) а²(а² + 7)(а² – 7) + 49а² = а²(а⁴-49) = а⁶-49а²+49а²=а⁶

Спростіть вираз:

а) (3 – с)(3 + с)(9 + с²) =(9-с²)(9+с²)=81-с⁴

в) (4х – у)(4х + у)(16х² + у²)=(16х²-у²)(16х²+у²)=256х⁴-у⁴

Розв’яжіть рівняння:

б) (2 – 3у)(2 + 3у) = (9у – 2)(2 – у)

4-9у²=18у-4-9у²+2у

20у=4;  у=0,2