Знайти суму п’яти перших членів геометричної прогресії в якій b 10 : b 5 = - 32, b 1 = 2/11. (

знайдіть ці п’ять членів і додайте без використання формули )

Ответы на вопрос

Отвечает Колесникович Паша.

\frac{b_{10} }{b_{5} }=-32\\\\\frac{b_{1}*q^{9}}{b_{1}*q^{4}}=-32\\\\q_{5}=-32\\\\q=\sqrt[5]{-32}=\sqrt[5]{(-2)^{5} }=-2\\\\b_{2}=b_{1}*q=\frac{2}{11}*(-2)=-\frac{4}{11}\\\\b_{3}=b_{2}*q=-\frac{4}{11}*(-2)=\frac{8}{11}\\\\b_{4}=b_{3}*q=\frac{8}{11}*(-2)=-\frac{16}{11}\\\\b_{5}=b_{4}*q=-\frac{16}{11}*(-2)=\frac{32}{11}\\\\S_{5}=\frac{2}{11}+(-\frac{4}{11})+\frac{8}{11}+(-\frac{16}{11})+\frac{32}{11}=\frac{2-4+8-16+32}{11}=\frac{22}{11}=2\\\\\boxed{S_{5}=2}