Знайти дванадцятий член і суму тридцяти перших членів арифметичної прогресії, якщо а1=3, а2=6

Допоможіть

Ответы на вопрос

Отвечает Никулина Елизавета.

a_{1} =3\\\\a_{2} =6\\\\a_{2}=a_{1}+d\\\\d=a_{2}-a_{1}=6-3=3\\\\a_{12}=a_{1}+11d=3+11*3=36\\\\\boxed{a_{12}=36} \\\\S_{30}=\frac{2a_{1}+29d }{2}*30=(2a_{1} +29d)*15=(2*3+29*3)*15=\\\\=93*15=1395\\\\\boxed{S_{30}=1395}