Складіть квадратне рівняння корені якого на 2 більші за відповідні. корені рівняння x^2+3x-8=0​


Ответы на вопрос

Отвечает Козьяков Илья.

Ответ.

x^2+3x-8=0\ \ \ \Rightarrow \ \ \ \left\{\begin{array}{l}x_1+x_2=-3\\x_1\cdot x_2=-8\end{array}\right\ \ \ (teorema\ Vieta)\\\\\\x^2+px+q=0\ \ \Rightarrow \\\\\left\{\begin{array}{l}(x_1+2)+(x_2+2)=-p\\(x_1+2)\cdot (x_2+2)=q\end{array}\right\ \  \left\{\begin{array}{l}(x_1+x_2)+4=-p\\(x_1\cdot x_2)+2(x_1+x_2)+4=q\end{array}\right

\left\{\begin{array}{l}-3+4=-p\\-8+2\cdot (-3)+4=q\end{array}\right\ \ \left\{\begin{array}{l}p=-1\\q=-10\end{array}\right\\\\\\\boxed{\ x^2-x-10=0\ }