Знайти суму десяти членів арифметичної прогресіі якщо перший член =12 а четвертий член=6 ​


Ответы на вопрос

Отвечает Адаев Арсен.

Ответ:

30

Объяснение:

a(4)=a(1)+d(n-1)                 a-член прогресії

6=12+3d                           d-різниця між членами

3d= -12+6                         n- порядковий номер члена

d= -2                                 S- сума членів

S(10)= ((2a(1)+9d)/2)*10= ((24-18)/2)*10= (6/2)* 10=3*10= 30