Знайдіть суму нескінченної геометричної прогресії якщо b2=54 b5=2


Ответы на вопрос

Отвечает Todua David.

Ответ:

Объяснение:

b_n=b_1*q^{n-1};\\b_2=b_1*q=54;\\b_5=b_1*q^{4}=2;\\\frac{b_5}{b_2}=\frac{b_1*q^{4}}{b_1*q} = q^3=\frac{2}{54}=\frac{1}{27} ;q^3=\frac{1}{27};q=\frac{1}{3};\\b_1*q=54; b_1*\frac{1}{3}=54;b_1=162;\\S=\frac{b_1}{1-q}=\frac{162}{1-\frac{1}{3}}=\frac{162}{\frac{2}{3}}=\frac{162*3}{2}=243