скільки грамів 10%-го розчину і скільки грамів 6%-го розчинів солі треба взяти, щоб одержати 200

грамів 8% розчину солі?

Ответы на вопрос

Отвечает Маданов Канат.

Відповідь:

100 г 10%-го розчину і 100 г 6%-го розчину.

Пояснення:

Нехай х г маса 10% розчину, тоді (200-х) г маса 6% розчину; маса солі в 10%-му розчині: 0,1х г; маса солі в 6%-му розчині 0,06(200-х) г. У 8%-му розчині маса солі:

200:100*8=16 г

Отже:

0,1х + 0,06(200-х)=16

0,1х + 12 - 0,06х = 16

0,04х=16-12

0,04х=4

х=4:0,04

х=100 г необхідно 10%-го розчину;

200-х=200-100=100 г необхідно 6%-го розчину.