На першій полиці було у три рази менше кних, ніж на другій. Коли з першої полиці переставити на

другу 15 книг, а на другу ще додали 20 книг, то на обох полицях книг стало порівну. Скільки книг було на кожній полиці спочатку?

Ответы на вопрос

Отвечает Гредасов Егор.

Ответ:

Задача решения не имеет.

Объяснение:

Пусть на 2-ой полке было х книг, тогда по условию на 2-ой их было в три раза больше, т.е. 3х книг.

Если с первой полки забрать 15 книг, то на ней останется (х - 15) книг.

Если на вторую полку с первой переставили 15 книг, да ещё потом добавили 20 книг, то на ней станет (3х + 15 + 20) книг.

По условию на обеих полках книг стало поровну, тогда

х - 15 = 3х + 15 + 20

х - 3х = 15 + 15 + 20

- 2х = 50

х = - 25

х < 0, не удовлетворяет смыслу задачи.

Видимо, в тексте условия опечатка

Отвечает Буйлова Вероника.

На першій полиці було у три рази менше книг, ніж на другій. Коли з другої полиці переставили на першу 15 книг, а на першу - ще доклали 20 книг, то на обох полицях книг стало порівну.  Скільки книг було на кожній полиці спочатку.​

Ответ:

25 книг,  75 книг

Объяснение:

Перша полиця х книг, друга полиця 3х книг. Тоді:

3х-15=х+15+20

2х=50

х=25

На першій полиці було 25 книг, на другій 25*3=75 книг.