3.РОЗВ'ЯЖИ ЗАДАЧУ ЗА ДОПОМОГОЮ ПРОПОРЦІЇ. Для вивезення товару, який прибув на залізничну станцію,

був задіяний 21 автомобіль вантажопідйомністю 2,5 т. Скільки потрібно автомобілів вантажопідйомністю 3,5 т, щоб вивезти той самий товар? ​

Ответы на вопрос

Отвечает Амандык Мейржан.

2,5 т - 21 автомобиль ⇵

3,5 т - х автомобилей ⇅

Зависимость обратно пропорциональная: во сколько раз больше грузоподъёмность автомобиля, во столько раз меньше автомобилей потребуется (21 и х меняем местами).

2,5 : 3,5 = х : 21 - это пропорция

3,5 · х = 2,5 · 21 - свойство пропорции

3,5 · х = 52,5

х = 52,5 : 3,5

х = 15

Ответ: 15 автомобилей.