Відстань між двома пристанями 60 км. Теплохiд проходить цю відстань за течією і проти течії за 5,5

години. Знайдіть власну швидкість теплоходу і швидкість течії, якщо одна з них більше за іншу на 20 км/год.​

Ответы на вопрос

Отвечает Саратова Марина.

Ответ:

х-скорость теплохода, км/ч.

у - скорость течения реки, км/ч.

Система уравнений:

2(x+y)=60 12

3(x-y)=60 |3

x+y=30; y=30-x

x-y=20; y=x-20

30-x=x-20

x+x=30+20

x=50/2=25 км/ч скорость теплохода.

y=30-25=5 км/ч скорость течения реки.