Катер пройшов 24 км за течією річки і повернувся назад. витративши на весь шлях 2 шоб 20 хв.

Наступного дня цей катер протягом 40 хз пройшов 16 км за течією річки. Знайдіть власну швидкість катера та швидкість течії річки. Розв'язок системою!​

Ответы на вопрос

Отвечает Морозова Милена.

Ответ:  власна шв. катера 21 км/год , а шв . течії 3 км/год .

Объяснение:

Завдання .Нехай шв . течії  х км/год , а власна шв. катера у км/год.

{ 24/( y + x ) + 24/( y - x ) = 2 1/3 ,  ⇒   { 24/( y + x ) + 24/( y - x ) = 2 1/3 ,  ⇒

{ 16/( y + x ) = 2/3 ;   │X ( 3/2)               { 24/( y + x ) = 1 ;

{ 1 + 24/( y - x ) = 7/3 ,  ⇒   {  24/( y - x ) = 4/3 ,   ⇒  { y - x = 18 ,

{ 24/( y + x ) = 1 ;                 { y + x = 24 ;                   { y + x = 24 .

В результаті додавання  останніх двох рівнянь маємо :

2у = 42 ;  ---->   y = 21 км/год ;    а із ІІ рівняння  системи  рівнянь  

 х = 24 - у = 24 - 21 = 3 (км/год) .