Знайдіть суму всіх від'ємних членів арифметичної прогресії -4,7;-4,3;-3,9


Ответы на вопрос

Отвечает Сердюк Іра.

Объяснение:

-4,7;\ -4,3;\ -3,9;\ ...\\d=a_2-a_1=-4,3-(-4,7)=-4,3+4,7=0,4.\\a_n=a_1+(n-1)*d < 0\\-4,7+(n-1)*0,4 < 0\\-4,7+0,4n-0,4 < 0\\-5,1+0,4n < 0\\0,4n < 5,1\ |:0,4\\n < 12,75\ \ \ \ \Rightarrow\\ n=12.\\a_{12}=-4,7+11*0,4=-4,7+4,4=-0,3.\\S_{12}=\frac{-4,7+(-0,3)}{2}*12=-5*6=-30.

Ответ: S₁₆=-30.