Помогите пж 1)Між числами 4 і 108 розмістіть два числа так, щоб разом із заданими вони утворювали

геометричну прогресію. 2)Знайдіть 18 член арифметичної прогресії аn якщо а3=15, d=6. 3) Знайдіть суму перших п'яти членів геометричної прогресії bn якщо b1=4, q=2 ​

Ответы на вопрос

Отвечает Карачёва Валентина.

Ответ:

12 \ , \ 36 \ ;

105;

124;

Объяснение:

1) \ b_{n}=b_{1} \cdot q^{n-1};

b_{1}=4 \ , \ b_{4}=108 \ ;

b_{3}=b_{1} \cdot q^{2} \Rightarrow b_{3}=4q^{2}; \quad b_{3}=\dfrac{b_{4}}{q} \Rightarrow b_{3}=\dfrac{108}{q};

4q^{2}=\dfrac{108}{q} \Rightarrow 4q^{3}=108 \Rightarrow q^{3}=27 \Rightarrow q=\sqrt[3]{27}=3;

b_{2}=b_{1} \cdot q \Rightarrow b_{2}=4 \cdot 3=12; \quad b_{3}=b_{1} \cdot q^{2} \Rightarrow b_{3}=4 \cdot 3^{2}=4 \cdot 9=36;

2) \ a_{n}=a_{1}+(n-1)d;

a_{3}=a_{1}+2d; \quad d=6, \ a_{3}=15 \Rightarrow a_{1}=15-2 \cdot 6=3;

a_{18}=a_{1}+17d \Rightarrow a_{18}=3+17 \cdot 6=3+102=105;

3) \ S_{n}=\dfrac{b_{1}(1-q^{n})}{1-q};

b_{1}=4, \ q=2, \ n=5 \Rightarrow S_{5}=\dfrac{4 \cdot (1-2^{5})}{1-2}=\dfrac{-124}{-1}=124;

Отвечает Ипполитов Пётр.

Ответ:

Объяснение:

1) если между числами 4 и 108 разместить два числа чтобы они образовали геометрическую прогрессию то получится

b₁; b₂; b₃; b₄

4; b₂; b₃; 108

по свойству прогрессии

b₂=b₁q=4q

b₃=b₂q=4qq=4q²

получится прогрессия

4; 4q;4q²;108

по свойству прогрессии b₄/b₃=b₂/b₁

108/4q²=4q/4

27/q²=q

q³=27

q=∛27=3

b₂=4q=4*3=12

b₃=4q²=4*3²=36

получится

4; 12;36;102

2)  а₃=15, d=6 ; по формуле an=a₁+(n-1)d ;  а₃=a₁+2d ; a₁=а₃-2d=15-2*6=3

a₁=3 ; a₁₈=a₁+17d=3+17*6=105

3) b₁=4 ;q=2  по формуле

Sn=b₁(qⁿ-1)/(q-1)

S₅=4(2⁵-1)(2-1)=4*31=124