Число 5 є коренем рівняння x ^ 2 + px - 10 = 0 Знайдіть р і другий корінь рівняння. СРОЧНО.​


Ответы на вопрос

Отвечает Зорина Полина.

Ответ:

p = -3    x2=-2

Объяснение:

x^2 + px - 10 = 0

Підставляємо число х1 = 5 у рівняння і визначаємо р:

5^2 +5*p - 10 = 0

25+5*p -10 =0

5*p = -15

p = -3

Тоді за теоремою Вієта:

\left \{ {{x1+x2 = 3} \atop {x1*x2 = - 10}} \right.

5+x2 = 3

x2 = -2