Петро, Антон, Павло та Степан створили компанію зі статутним капіталом 200 тис. грн. Петро вніс 14%

статутного капіталу, Антон - 42 тис. грн, павло - 0,12 частину статутного капіталу, а решту грошей вніс степан. Щорічний прибуток засновники домовилися ділити між собою пропорційно внесеній кількості грошей у статутний капітал. За перший рік роботи компанія заробила 1 млн грн. Яку суму дивідендів одержить Степан?

Ответы на вопрос

Отвечает Романова Софья.

Відповідь:

530 000 грн дивідендів одержить Степан.

Пояснення:

1) Спочатку обчислимо скільки коштів внесли Петро, Антон і Павло в компанію:

Петро: 200 000 * 0,14 = 28 000 грн.

Антон: 42 000 грн.

Павло: 200 000 * 0,12 = 24 000 грн.

Разом: 28 000 + 42 000 + 24 000 = 94 000 грн.

2) Тепер підрахуємо, скільки вніс Степан у компанію:

200 000 - 94 000 = 106 000 грн.

3) Оскільки прибуток засновники домовилися ділити між собою пропорційно внесеній кількості грошей у статутний капітал, то  найкраще буде підрахувати, скільки відсотків Степан вклав у компанію відносно всього вкладу, адже стільки відсотків він і отримає з прибутку:

х        — 106 000

100% — 200 000

х=(106 000 * 100) : 200 000 =106 : 2 = 53%.

4) Тепер можемо підрахувати суму дивідендів, адже частка Степана в них становить 53%:

1 000 000 * 0,53 = 530 000 грн.