Допоможіть розв'язати задачу вставити між числами -4 і 5 п'ять таких чисел, які разом із даними

утворювали б арифметичну прогресію

Ответы на вопрос

Отвечает Фёдоров Ваня.

Відповідь:  шукані числа  - 2,5 ; - 1 ; 0,5 ; 2 ; 3,5  .

Пояснення:

   ( aₙ ) :  - 4 ; a₂ ; a₃ ; a₄ ; a₅ ; a₆ ; 5  ; - дана арифметична прогресія .

  а₁ = - 4 ;  а₇ = 5 ;    а₇ = а₁ + 6d ;

        - 4 + 6d = 5 ;

        6d = 5 + 4 ;

        6d = 9 ;

          d = 1,5 ;  тоді   а₂ = а₁ + d = - 4 + 1,5 = - 2,5 ;  a₃ = - 2,5 + 1,5 = - 1;

        a₄ = - 1 + 1,5 = 0,5 ;  a₅ = 0,5 + 1,5 = 2 ;  a₆ = 2 + 1,5 = 3,5 .