Знаменник геометричної прогресії (bn) дорівнює 3, а перший її член дорівнює 4. Знайдіть другий член

цієї прогресії.​

Ответы на вопрос

Отвечает Боровикова Полина.

Ответ:

У геометричній прогресії кожен наступний член отримується множенням попереднього на певне число q, яке називається знаменником прогресії. Тобто, якщо перший член цієї прогресії дорівнює a1, то другий член можна знайти за формулою:

a2 = a1 * q

Так як знаменник прогресії дорівнює b_n = 3, то ми можемо записати наступне:

q = b_n / a1 = 3 / 4 = 0,75

Тепер ми можемо знайти другий член прогресії за формулою:

a2 = a1 * q = 4 * 0,75 = 3

Отже, другий член геометричної прогресії дорівнює 3.