130, 140, 110, 50 120 найдите дисперсию измерений(7 класс)


Ответы на вопрос

Отвечает Золотов Илья.

Для того, щоб знайти дисперсію, необхідно спочатку знайти середнє значення (середнє арифметичне) даних:

Середнє значення = (130 + 140 + 110 + 50 + 120) / 5 = 110

Далі, для знаходження дисперсії, необхідно взяти різниці між кожним значенням і середнім значенням, піднести їх до квадрату, знайти середнє арифметичне цих квадратів:

(130 - 110)^2 = 400

(140 - 110)^2 = 900

(110 - 110)^2 = 0

(50 - 110)^2 = 3600

(120 - 110)^2 = 100

Середнє значення квадратів різниць = (400 + 900 + 0 + 3600 + 100) / 5 = 800

Тоді дисперсія дорівнює середньому значенню квадратів різниць:

Дисперсія = 800

Отже, дисперсія даних дорівнює 800.