6. Послідовність (an) арифметична прогресiя а1 = 18,5, d =-1,5. Чи є членом цієї прогресiï число

125?​

Ответы на вопрос

Отвечает Романова Софья.

Для знаходження членів арифметичної прогресії можна використати формулу:

an = a1 + (n-1)*d,

де a1 - перший член прогресії, d - різниця прогресії, n - номер шуканого члена прогресії.

Підставимо в формулу дані задачі:

a1 = 18.5, d = -1.5

Знайдемо номер шуканого члена, для цього розв'яжемо рівняння:

an = 125

18.5 + (n-1)*(-1.5) = 125

n-1 = (125 - 18.5) / (-1.5)

n-1 = 70

n = 71

Тепер можемо знайти 71-й член прогресії:

a71 = 18.5 + (71-1)*(-1.5) = 7.5

Отже, число 125 не є членом цієї арифметичної прогресії.