Скільки від'ємних ... чисел містить арифметична прогресія - 20;-16.5 ?​


Ответы на вопрос

Отвечает Тамашевич Дана.

Ответ:

Для знаходження відповіді необхідно визначити загальний член арифметичної прогресії та знайти кількість від'ємних елементів.

Загальний член арифметичної прогресії можна знайти за формулою:

an = a1 + (n-1)d,

де

an - загальний член прогресії

a1 - перший член прогресії

d - різниця прогресії

У нашому випадку:

a1 = -20

an = -16.5

Замінюємо в формулі та знаходимо різницю прогресії:

-16.5 = -20 + (n-1)d

3.5 = nd - d

d = 3.5/n - 1

Для того, щоб знайти кількість від'ємних чисел в прогресії, необхідно знайти номер елемента, при якому значення буде 0 (тобто елемент, де змінюється знак чисел в прогресії). Для цього складаємо рівняння:

-20 + (n-1)d = 0

Підставляємо вираз для d:

-20 + (n-1)(3.5/n - 1) = 0

Розв'язуємо рівняння:

n = 10

Таким чином, в арифметичній прогресії -20, -16.5 міститься 10 елементів, із яких 10-2 = 8 елементів є від'ємними. Відповідь: 8.

Отвечает Дюбкова Аня.

Ответ:

Объяснение:

Для того, щоб знайти кількість від'ємних чисел в арифметичній прогресії, необхідно знати різницю прогресії і перші два члени.

Різниця прогресії d буде дорівнювати різниці між другим і першим членами:

d = (-16.5) - (-20) = 3.5

Також необхідно знайти номер останнього члена прогресії, який менше або дорівнює нулю. Для цього віднімаємо перший член прогресії (-20) від нуля і ділимо результат на різницю прогресії (3.5):

n = (0 - (-20)) / 3.5 = 5.71

Отже, останній член прогресії менше за нуль є b5, тому що прогресія містить половинні числа. Таким чином, кількість від'ємних чисел у прогресії дорівнює кількості чисел до b5, тобто 4.