який тиск здійснює учень, маса якого 60 кг, на підлогу? Загальна площа підошов взуття учня дорівнює

300 см2. Вважайте, що g=10 H/кг.​

Ответы на вопрос

Отвечает Корчагин Ваня.
За законом Ньютона дія сили дорівнює масі тіла помноженій на прискорення, що воно зазнає:

F = m * a

Прискорення, з яким учень тисне на підлогу, дорівнює прискоренню вільного падіння g, тому:

F = m * g

де F - сила тиску, m - маса учня, g - прискорення вільного падіння.

Площа підошов учня дорівнює 300 см² = 0.03 м².

Тоді тиск, здійснюваний учнем на підлогу, буде:

p = F/S = (m * g)/S = (60 кг * 10 Г/кг)/0.03 м² = 20 000 Па.

Отже, учень здійснює тиск на підлогу в 20 000 Па або 20 кПа