СРОООООООЧНОООО ДАЮ 100 БАЛІВ П'ятий член геометричної прогресії більший від третього члена на

8,а сума третього та четвертого члені в дорівнює 4. Знайдіть перший член цієї прогресії.​

Ответы на вопрос

Отвечает Бутенко Наталья.

Объяснение:

Позначимо перший член геометричної прогресії як "a", а різницю прогресії як "r". Тоді третій член буде рівний ar^2, а п'ятий член - ar^4.

За умовою задачі маємо:

ar^4 - ar^2 = 8 (1) (п'ятий член більший від третього на 8)

ar^2 + ar^3 = 4 (2) (сума третього і четвертого дорівнює 4)

Можемо поділити обидві частини рівності (1) на a*r^2:

r^2 - 1 = 8/(a*r^2)

r^2 = (8 + a)/a (3)

Замін