Чому може дорівнювати нсд (a,b) якщо a=10n+5,b=15n+9


Ответы на вопрос

Отвечает Березутский Артем.

2

Остання цифра є парною (0, 2, 4, 6, або 8).

1,294: 4 є парне.

3

Сума цифр повинна ділитися на 3.

405: 4 + 0 + 5 = 9. 9 ділиться на 3.

4

Якщо число, утворене двома останніми цифрами ділиться на 4.

2,092: 92 ділиться на 4.

7

Число розбивається на блоки по три цифри, починаючи з кінця. Число ділиться на 7, якщо різниця суми блоків, що стоять на парних місцях, і суми блоків, що стоять на непарних місцях, ділиться на 7.

2,911,272: - (2 + 272) + 911 = 637. 637 ділиться на 7.

 

Якщо сума подвоєного числа без останніх двох цифр і останніх двох цифр ділиться на 7.

364: (3x2) + 64 = 70. 70 ділиться на 7

 

Якщо сума числа без останньої цифри і останньої цифри, помноженої на 5, ділиться на 7.

364: 36 + (5x4) = 56. 56 ділиться на 7.

 

Різниця між числом без останньої цифри і подвоєної останньої цифри повинна ділитись на 7.

364: 36 - (2x4) = 28. 28 ділиться на 7.

9

Сума всіх цифр повинна ділитись на 9.

2,880: 2 + 8 + 8 + 0 = 18. 18 ділиться на 9.

10

Остання цифра 0.

130: остання цифра 0.

11

Число розбивається на блоки по дві цифри, починаючи з кінця. Сума блоків повинна ділитись на 11.

627: 6 + 27 = 33. 33 ділиться на 11.

 

Якщо різниця між числом без останньої цифри і останньою цифрою ділиться на 11.

627: 62 - 7 = 55. 55 ділиться на 11.

 

Якщо сума цифр, що стоять на парних місцях відрізняється від суми цифр, що стоять на непарних місцях, починаючи з кінця, на число, що кратне 11.

182,919: (9 + 9 + 8) - (1 + 2 + 1) = 22.

13

Число ділиться на блоки по три цифри, починаючи з кінця. Сумуються блоки, що стоять на парних і непарних місцях. Різниця цих сум повинна ділитись на 13.

2,911,272: - (2 + 272) + 911 = 637. 637 ділиться на 13.

 

До числа без останньої цифри додають останню цифру, помножену на 4. Утворене число повинне ділитись на 13.

338: 33 + (8x4) = 65. 65 ділиться на 13.

 

Від числа без останньої цифри віднімають останню цифру, помножену на 9. Утворене число повинне ділитись на 13.

637: 63 - (7x9) = 0. 0 ділиться на 13.

17

Число без останніх двох цифр множать на 2 і додають число, утворене останніми двома цифрами. Результат повинен ділитись на 17.

187: - (1x2) + 87 = 85. 85 ділиться на 17.

 

Від числа без останньої цифри віднімають останню цифру, помножену на 5. Результат повинен ділитись на 17.

85: -8 + (5x5) = 17.

19

До числа без останньої цифри додають подвоєну останню цифру. Результат повинен ділитись на 19.

437: 43 + (7x2) = 57. 57 на 19