Вагонетку масою 85 кг штовхають з силою 220 Н, що утворює кут 30о з горизонтом. Визначте

коефіцієнт тертя, якщо візок рухаються з прискоренням 0,5 м/с2.

Ответы на вопрос

Отвечает Федорищева Мария.

Ответ:

μ = 0,15

Объяснение:

Дано:

m = 85 кг

F = 200Н

α = 30°

а = 0,5 м/с²

g = 10 м/с²

Найти:

μ - ?
Решение:

Запишем действующие на тело силы по ОХ и ОУ:

OX: ma = Fcosα - Fтр
ОУ: 0 = N - mg - Fsinα

Fтр = μN

\mu = \frac{Ftr}{N}

Выразим Fтр из первой формулы:

Fтр = Fcosα - ma

Найдем Fтр:

Fтр = 220 * cos30° - 85 * 0,5 = 220 * \frac{\sqrt{3} }{2} - 42,5 = 110\sqrt{3} - 42,5 Н ≈ 148Н

Выразим N из второй формулы:

N = Fsinα + mg

Найдем N:

N = 220 * \frac{1}{2} + 85 * 10 = 110 + 850 = 960Н

Найдем μ:

\mu = \frac{148}{960} = 0,15