У зразку міститься 2 · 1020 атомів Йоду-131. Визначте, скільки ядер Йоду розпадеться в зразку

протягом години. Активність Йоду-31 протягом цього часу вважайте незмінною. Стала радіоактивного розпаду Йоду-131 дорівнює 9,98 · 10 с-7-1

Ответы на вопрос

Отвечает Перро Лера.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

N = 2 * 10^29

t = 1 год = 3600 c

Л = 9,98 * 10^7 1/с

N1 — ?

Розв’язання:

За формулою активності радіонуклідного джерела А = Л * N визначимо кількість ядер, що розпалися за 1 с.

А = 9,98 * 10^-7* 2 * 10^20 = 19,96 * 10^13.

Тоді за одну годину: N1 = А * t.

N1 = 19,96 * 10^13 * 3600 = 7,2 * 10^17.

Відповідь: N1 = 7,2 * 10^17.