Стала розпаду радіоактивного Плутонію­238 дорівнює 2,610-10 с -1 . Унаслідок розпаду кожного

ядра виділяється енергія W0=8,8*10-13 Дж. Скільки енергії виділяється за 24 год в зразку, що містить 10 мг Плутонію-238? Активність Плутонію-238 протягом цього часу вважайте незмінною.

Ответы на вопрос

Отвечает Якубів Владислав.

Ответ:

Дано:λ = 2,6·10⁻¹⁰ c⁻¹W₀ = 8,8·10⁻¹³ Джt = 24 ч = 86 400 сm₀ = 10 мг = 10·10⁻⁶ кгM(Pu²³⁸) = 238·10⁻³ кг/моль__________________W - ?1)Найдем первоначальное число радиоактивных атомов полония:N₀ = m·Nₐ / M = 10·10⁻⁶·6,02·10²³ / (238·10⁻³) ≈ 2,5·10¹⁹ 2)Число распавшихся атомов:N = N₀·(1 - eⁿ), гдеn = - λ·t = - 2,6·10⁻¹⁰·86 400 ≈ - 22·10⁻⁶ Имеем:N = N₀·(1 - eⁿ) = 2,5·10¹⁹ · (1 - e^(-22·10⁻⁶)) ≈ 5,5·10¹⁴ 3)Энергия:W = W₀·N = 8,8·10⁻¹³·5,5·10¹⁴ ≈ 480 Дж

Объяснение: