Яку масу має водяна крапля, що зависла на виході скляної трубки діаметром 0,001м? Поверхневий натяг

води 73 мН/м.

Ответы на вопрос

Отвечает Щербакова Соня.

Для визначення маси водяної краплі, нам потрібно врахувати, що на ній діє сила тяжіння та сила поверхневого натягу.

Сила тяжіння краплі може бути визначена за формулою:

F_gravity = m * g,

де m - маса краплі, g - прискорення вільного падіння (приймаємо g = 9,81 м/с²).

Для визначення сили поверхневого натягу, використовуємо формулу:

F_surface_tension = 2 * π * r * γ,

де r - радіус краплі, γ - поверхневий натяг води.

Оскільки крапля має форму кулі, радіус може бути визначений як:

r = d/2 = 0,001/2 = 0,0005 м.

Тоді сила поверхневого натягу, діюча на краплю буде:

F_surface_tension = 2 * π * 0,0005 м * 73 * 10^(-3) Н/м = 0,00023 Н.

Оскільки крапля знаходиться у стані рівноваги, сили тяжіння та поверхневого натягу збалансовані:

F_gravity = F_surface_tension,

m * g = 2 * π * r * γ,

m = (2 * π * r * γ) / g.

Підставляючи відповідні значення, отримуємо:

m = (2 * π * 0,0005 м * 73 * 10^(-3) Н/м) / 9,81 м/с² ≈ 9,5 * 10^(-8) кг.

Отже, маса водяної краплі становить близько 9,5 * 10^(-8) кг.