Срочно !!!У балоні об'емом V = 0,4м3 находиться гелiй під тиском P1 = 2-10 Па за температури t =

20ºС Пiсля підкачування гелію тиск підницится до Pz = 4-105Па, а температура тросла до t2 = 60ºС На скільк збільшилася маса м гелію (М-0,004 кг/моль) ​

Ответы на вопрос

Отвечает Рыбалкин Никита.

Відповідь:

Ответ посторался сделать послым как мог , поставь оценку 5 пж

Пояснення:

Для розв'язання задачі скористаємося ідеальним газом і ідеальним газовим законом: PV = nRT, де P - тиск, V - об'єм, n - кількість речовини, R - універсальна газова стала, T - температура.

За умовою задачі в балоні об'ємом V = 0,4 м³ знаходимо кількість речовини гелію за допомогою ідеального газового закону:

n1 = PV1/RT1

де P1 = 2 * 10^5 Па - тиск гелію при температурі t1 = 20°C = 293 K, R = 8,31 Дж/(моль*К)

n1 = (2 * 10^5 Па * 0,4 м³) / (8,31 Дж/(моль*К) * 293 K) = 0,027 моль

Після підкачування гелію тиск збільшився до P2 = 4 * 10^5 Па, а температура збільшилася до t2 = 60°C = 333 K. Знову застосовуючи ідеальний газовий закон, знаходимо кількість речовини гелію:

n2 = PV2/RT2

n2 = (4 * 10^5 Па * 0,4 м³) / (8,31 Дж/(моль*К) * 333 K) = 0,043 моль

Отже, маса гелію в балоні збільшилася на:

Δn = n2 - n1 = 0,043 моль - 0,027 моль = 0,016 моль

Маса гелію:

m = Δn * M = 0,016 моль * 0,004 кг/моль = 0,000064 кг = 0,064 г

Отже, маса гелію збільшилася на 0,064 г.