Лампочка опором 25 Ом паралельно з реостатом включені в коло, сила струму в якому0,6 А. Визначити

опір реостата, якщо потужність лампочки 10 Вт?

Ответы на вопрос

Отвечает Петрова Анна.

Можна вирішити це завдання за допомогою закону Ома та формули для потужності електричного струму:

Закон Ома: V = IR, де V - напруга, I - сила струму, R - опір

Потужність: P = VI

Оскільки лампочка підключена паралельно до реостата, то напруга на обох ділянках кола буде однаковою. Можемо скористатися цим, щоб знайти опір реостата:

V = IR_р, де R_р - опір реостата

V = IR_л, де R_л - опір лампочки

Оскільки потужність лампочки P_л = 10 Вт, то можна використати формулу для потужності, щоб знайти опір лампочки:

P_л = VI = I^2 R_л

R_л = P_л / I^2 = 10 / 0.6^2 = 27.8 Ом

Тепер можемо використати закон Ома, щоб знайти опір реостата:

V = IR_р

R_р = V / I - R_л = 220 / 0.6 - 27.8 = 256.7 Ом

Отже, опір реостата дорівнює близько 256.7 Ом.