Лабораторна робота № 5 Дослідження електричного кола з паралельним з'єднанням провідників.Мета.

Експериментально перевірити, що сила струму в нерозгалуженій частині кола дорівнюєсумі сил струмів у відгалуженнях; довести, щозагальний опір провідників, з'єднанихпаралельно, менший за опір кожного з них.Обладнання: джерело постійного струму, двіелектричні лампочки на підставках, ключ, вольтметр, амперметр, з' єднувальні провідники.Вказівки до роботиПідготовка до експерименту1. Перед тим як виконувати роботу згадайте: 1) вимоги безпеки під час роботи з електричними колами;2) правила, яких необхідно дотримуватись, здійснюючи вимірювання за допомогою амперметра та вольтметра.Увага! Обов' язково дотримуйся полярності вмикання вимірювальнихприладів.а) амперметр вмикається в коло.6) вольтметр вмикається в коло.2. Визначте ціни поділки шкал амперметра та вольтметра.С амперметра =С вольтметра =3. Запишіть формулу закону Ома для ділянки кола.Знайдіть з формули закону Ома опір.Суворо дотримуйтесь інструкції з безпеки (див. форзац підручника).1. Зберіть електричне коло за накресленою вами схемою.Експеримент2. Послідовно до першої лампи приєднайте амперметр, після перевіркизібраної схеми вчителем, замкніть коло і виміряйте силу струму, що тече влампі 1.11=3. Послідовно до другої лампи приєднайте амперметр, після перевіркизібраної схеми вчителем, замкніть коло і виміряйте силу струму, що тече влампі 2.4. Приєднайте амперметр між джерелом струму та ключем, після перевіркизібраної схеми вчителем, замкніть коло і виміряйте силу струму, що тече понерозгалуженій частині кола.1=5. В попередній схемі приєднайте вольтметр до обох резисторів разом і після перевірки зібраної схеми вчителем, замкніть коло та виміряйте напругу.U=6. Результати вимірювань занесіть до таблиці.7. Накресліть схему, яка відповідає останньому досліду.Опрацювання результатів експерименту Використовуючи результати вимірювань, обчисліть опір спіралі першої лампи (1), другої лампи (R2) та опір обох ламп з'єднаних паралельно (R).R1 =R=R2=Результати вимірювань занесіть до таблиці.11, A12. A1, AU, BВ1, ОмR2, OMR, OM​

Ответы на вопрос

Отвечает Голованова Анастасия.

Законы параллельного соединения. U1=U2=U.

I1+l2=l.

1/R=1/R1+1/R2.