Автомобіль масою 1,8т рухається зі швидкістю 54км/год. Яку роботу треба виконати,щоб його зупинити?

(Швидко будласка)

Ответы на вопрос

Отвечает Ангриков Тенгис.

Відповідь:

Для визначення роботи, необхідно зупинити автомобіль, використовуємо рівняння кінетичної енергії:

Робота = ΔКЕ

Кінетична енергія автомобіля обчислюється за формулою:

КЕ = (1/2) * m * v^2

де m - маса автомобіля, v - його швидкість.

У даному випадку, маса автомобіля m = 1.8 т = 1800 кг, а швидкість v = 54 км/год.

Підставляючи значення в формулу, отримуємо:

КЕ = (1/2) * 1800 кг * (54 км/год)^2

Для правильних обчислень, швидкість v має бути виражена у м/с. Тому переведемо її:

54 км/год * (1000 м/км) / (3600 с) = 15 м/с

Підставляємо отримане значення швидкості в формулу кінетичної енергії:

КЕ = (1/2) * 1800 кг * (15 м/с)^2

Тепер обчислюємо:

КЕ = (1/2) * 1800 кг * 225 м^2/с^2

КЕ = 202,500 кг·м^2/с^2

Таким чином, кінетична енергія автомобіля становить 202,500 кг·м^2/с^2.

Оскільки робота, необхідна для зупинки автомобіля, рівна протилежній кінетичній енергії, то:

Робота = -202,500 кг·м^2/с^2

Отже, для зупинки автомобіля треба виконати роботу -202,500 кг·м^2/с^2.