Интересная задачка не могу решить Дві однакові металеві кульки, розташовані на деякій відстані одна

від одноï, взаємодіють із силою 0,5 Н. Визначте відстань між кульками, якщо заряд однієї з них дорівнює +1 мкКл, a inmoї -5 мкКл. Обчисліть, якою буде сила електростатичної взаємодії кульок після того, як вони торкнуться одна одно и знову розійдуться на таку саму відстань.​

Ответы на вопрос

Отвечает Чобанян Гагик.

Давай помогу, задача действительно интересная, но не такая уж и трудная.

Сначала нужно найти расстояние, на котором находятся шарики.

r²=kq1q2/F= 9×10⁹ × 5/10⁶ × 1/10⁶ / 0,5 = 0,09 м

r= 0,3 м

Теперь находим их общий заряд после соприкосновения.

q=q1+q2/N= -5+1/2 = -2 мкКл

А теперь можем найти ихнюю новую силу взаимодействия на расстоянии 0,3 м.

F=kq1q2/r²= 9×10⁹ × 2/10⁶ × 2/10⁶ / 0,09 = 0,4 Н

Надеюсь помог, удачи)