Чотирі резистори опором 1 Ом ;4 Ом ;2 Ом ;5 Ом   з`єднані послідовно .Яким є опір цієї ділянки кола

? Визначити напругу на кожному резисторі та силу струму в ділянці,якщо напруга на другому резисторі 4 В. срочно даю Макс. Кол-во балов

Ответы на вопрос

Отвечает Ступко Елена.

Відповідь:

Отже, напруга на першому резисторі дорівнює 1/3 В, на другому - 4 В, на третьому - 2/3 В, на четвертому - 5/3 В. Сила струму в ділянці дорівнює 1/3 A.

Пояснення:

Опір цілої ділянки кола буде дорівнювати сумі опорів резисторів:

1 Ом + 4 Ом + 2 Ом + 5 Ом = 12 Ом

Напруга на кожному резисторі залежить від опору і сили струму в ділянці. Сила струму в ділянці залежить від напруги на другому резисторі та опору цілої ділянки кола.

Спочатку знайдемо силу струму в ділянці:

I = V / R

де V = 4 В (напруга на другому резисторі), а R = 12 Ом (опір цілої ділянки кола).

I = 4 В / 12 Ом = 1/3 A

Тепер можна знайти напругу на кожному резисторі, використовуючи формулу:

V = I * R

Для першого резистора:

V = 1/3 A * 1 Ом = 1/3 В

Для другого резистора:

V = 4 В (відомо)

Для третього резистора:

V = 1/3 A * 2 Ом = 2/3 В

Для четвертого резистора:

V = 1/3 A * 5 Ом = 5/3 В

Отже, напруга на першому резисторі дорівнює 1/3 В, на другому - 4 В, на третьому - 2/3 В, на четвертому - 5/3 В. Сила струму в ділянці дорівнює 1/3 A.