Даю сто балів, потрібно терміново 10 класПідсумкова робота з теми «Закони збереження»1. З рухомої

реактивної установки масою 5 т, яка перебуває у спокої, вгоризонтальному напрямі роблять поспіль два постріли снарядамимасою 25 кг. Визначити швидкість відкочування установки післядругого пострілу при швидкості вильоту снарядів 1 км/с відносноустановки.2. Імпульс тіла дорівнює 8 кг • м/с, а кінетична енергія 16 Дж. Визначтемасу та швидкість тіла.3. Готуючись вистрілити з іграшкового пістолета, пружину жорсткістю700 Н/м стиснули на 5 см. Якої швидкості набуде куля масою 10 г,випущена в горизонтальному напрямі?4. Наївшись варення, Карлсон піднімався вертикально до своєї хатинки надаху на 4 с довше, ніж зазвичай. Скільки варення з'їв Карлсон, якщопотужність його двигуна складала 50 Вт, а висота даху – 10 м?

Ответы на вопрос

Отвечает Смолянинова Татьяна.

1.Швидкість віддачі ракетниці після другого пострілу можна визначити, використовуючи принцип збереження імпульсу. Початковий імпульс пускової установки та снарядів перед першим пострілом дорівнює нулю, оскільки пускова установка знаходиться у стані спокою. Після першого пострілу імпульс снарядів у горизонтальному напрямку становить (25 кг)(1000 м/с) = 25000 кг м/с. За законом збереження імпульсу ракетниця набуває рівного і протилежного імпульсу, який також дорівнює (25000 кг м/с). Після другого пострілу сумарний імпульс снарядів у горизонтальному напрямку становить (2)(25 кг)(1000 м/с) = 50000 кг м/с. Завдяки збереженню імпульсу, пускова установка набуває рівного і протилежного імпульсу, який становить (50000 кг м/с). Швидкість віддачі установки можна розрахувати за допомогою рівняння:

швидкість віддачі = зміна імпульсу / час

Зміна імпульсу становить (50000 кг м/с) - (25000 кг м/с) = 25000 кг м/с, оскільки імпульс, отриманий ракетницею після першого пострілу, вже врахований. Час між двома пострілами в умові задачі не вказано, тому швидкість віддачі не можна визначити без цієї інформації.

2.Імпульс тіла описується рівнянням:

імпульс = сила * час = зміна імпульсу

Якщо імпульс тіла дорівнює 8 кг м/с, а тіло має масу m і швидкість v, то

8 кг м/с = m * v

Кінетична енергія тіла визначається за формулою:

кінетична енергія = 0,5 * маса * швидкість^2

Якщо кінетична енергія тіла дорівнює 16 Дж, то

16 Дж = 0,5 * m * v^2

Ми можемо розв'язати ці два рівняння одночасно, щоб знайти значення m і v. Розділивши друге рівняння на перше, отримаємо

2 Дж/кг = v

Підставивши це значення v у перше рівняння, отримаємо

8 кг м/с = m * (2 Дж/кг)

m = 4 кг

Отже, маса тіла дорівнює 4 кг, а швидкість тіла - 2 м/с.

3.Потенціальна енергія, що зберігається у пружині, описується рівнянням:

потенціальна енергія = 0,5 * жорсткість пружини * стиснення^2

Якщо пружина має жорсткість 700 Н/м і стиснута на 5 см (0,05 м), то потенціальна енергія, що зберігається в пружині, дорівнює

потенціальна енергія = 0,5 * 700 Н/м * (0,05 м)^2 = 0,875 Дж

Коли пружина відпускається, ця потенційна енергія перетворюється на кінетичну енергію кулі. Якщо маса кулі становить 10 г (0,01 кг), то кінетичну енергію кулі можна обчислити за формулою

кінетична енергія = 0,5 * маса * швидкість^2

Розв'язуючи для швидкості, отримуємо:

швидкість = \sqrt{}(2 * кінетична енергія / маса)

швидкість = \sqrt{}(2 * 0,875 Дж / 0,01 кг) = 9,35 м/с

Отже, швидкість кулі, випущеної в горизонтальному напрямку, дорівнює 9,35 м/с.

4.Припустимо, що Карлсон витрачає t секунд на те, щоб піднятися на дах своєї хатинки за нормальних умов. У цьому випадку робота, виконана Карлсоном проти сили тяжіння, дорівнює

робота = сила * відстань = маса * висота = маса * сила тяжіння * висота даху (10 м). Робота, виконана Карлсоном, також дорівнює зміні його потенційної енергії:

робота = зміна потенціальної енергії = маса * сила тяжіння * зміна висоти

Якщо потужність двигуна Карлсона становить 50 Вт, то робота, яку він виконує, піднімаючись на дах, дорівнює потужності його двигуна, помноженій на час, який він витрачає на підйом:

робота = потужність * час

Підставивши ці рівняння і переставивши, отримаємо

маса * сила тяжіння * висота = потужність * час

Якщо припустити, що Карлсон витрачає на 4 секунди більше часу, ніж зазвичай, щоб піднятися на дах після того, як з'їв джем, то його новий час становить t + 4 секунди. Підставивши це у рівняння вище, отримаємо

маса * сила тяжіння * висота = сила * (t + 4)

Розв'язуючи рівняння для маси Карлсона, отримуємо:

маса = потужність * (t + 4) / (сила тяжіння х висота)

маса = 50 Вт * (t + 4 с) / (9,81 м/с^2 * 10 м)

маса = (t + 4 с) / 19,62 кг

Отже, кількість джему, яку з'їв Карлсон, не можна визначити за інформацією, наведеною в умові задачі, де маса - маса Карлсона, сила тяжіння - прискорення під дією сили тяжіння (9,81 м/с^2), а висота - висота