На тонкому дроті висить вантаж массою 20 кг. При цьому дріт подовжився на 0,4 мм. Визначите

жорсткість дроту

Ответы на вопрос

Отвечает Набока Юля.

Відповідь:

жорсткість дроту дорівнює 490500 Н/м.

Пояснення:

F = kΔL

де F - сила, що діє, ΔL - зміна довжини, а k - жорсткість дроту.

У цій задачі ми знаємо, що навантаження важить 20 кг, яке ми можемо перевести в силу за допомогою прискорення вільного падіння, g = 9,81 м/с²:

F = mg = 20 кг × 9,81 м/с² = 196,2 Н

Також ми знаємо, що дріт розтягнувся на 0,4 мм, що можна перевести в метри:

ΔL = 0,4 мм / 1000 = 0,0004 м

Підставляючи ці значення в закон Гука, ми отримуємо:

k = F/ΔL = 196,2 Н / 0,0004 м = 490500 Н/м