11. Для виготовлення спіралі взяли 15 м дроту площею поперечного перерізу 0,8 мм2. З якого

матеріалу виготовлений дріт, якщо при силі струму в спіралі 4 А напруга на її кінцях становить 16,2 В? (2 бали) ​

Ответы на вопрос

Отвечает Шокоров Антон.

Ответ:

Опір спіралі можна обчислити за формулою Ом: R = U / I = 16.2 В / 4 А = 4.05 Ом.

Довжина дроту L = 15 м і площа поперечного перерізу S = 0.8 мм² = 0.8 * 10⁻⁶ м².

Опір провідника пропорційний його довжині і обернено пропорційний площі поперечного перерізу: R = ρ * L / S.

Звідси можна знайти питому опір матеріалу: ρ = R * S / L = (4.05 Ом) * (0.8 * 10⁻⁶ м²) / (15 м) ≈ 2.16 * 10⁻⁷ Ом*м.

Це значення близьке до питомого опору нихрому, тому можна припустити, що дрот виготовлений з нихрому.