ДОПОМОЖІТЬ СРОЧНООООО!!!!! 1. Однакові кульки масою по 0,2 г підвісили на нитці.Відстаньміж

кульками AB=30 см. Визначити силу натягу нитки на ділянці AB,якщо кулькам надали однаковi за модулем різнойменні заряди по100 нКл.​

Ответы на вопрос

Отвечает Вайсберг Валерия.

Ответ:

За законом Кулона сила притягання F між двома точковими зарядами з зарядами q1 та q2, розташованими на відстані r один від одного, дорівнює:

F = k * (q1 * q2) / r^2,

де k = 9 * 10^9 Н * м^2 / Кл^2 - кулонівська стала.

У нашому випадку заряди на кульках мають протилежні знаки, тому вони притягуються одна до одної. Сила притягання між кульками буде дорівнювати силі натягу нитки на ділянці AB.

Значення сили притягання можна знайти, застосувавши формулу, знаючи заряди на кульках та відстань між ними:

F = k * (q1 * q2) / r^2 = 9 * 10^9 * (100 * 10^-9)^2 / (0.3)^2 = 3 * 10^-3 Н.

Отже, сила натягу нитки на ділянці AB дорівнює 3 мН.